Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów

12742605_502696179855558_7729541469272041727_nŻaden z zawodników KS Obuwnik Prudnik nie wróci bez medalu z Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się 20-21 lutego w Łodygowicach.
Zawodnicy Obuwnika wygrali ranking medalowy zdobywając 8 medali, w tym 3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe.

W kategorii juniorów team Obuwnik zdobył aż 5 medali ! Znakomicie spisała się Dominika Koszańska, która wykorzystała wszystkie możliwości medalowe na piątkę. Indywidualnie wygrała zawody i została Halową Mistrzynią Polski Juniorek na rok 2016. W pierwszym pojedynku, czyli w 1/16 zawodów wygrała z Rybczyńską Anną z Piastu Nowa Ruda dopiero w barażu. Później pokonała w 1/8 Forgiel Annę z Dąbrovia Dąbrowy Tarnowskiej 6:4, w 1/4 pewnie pokonała Szmit Klaudię z Czarnej Strzały Bytom 6:0, a w półfinale Śmiałkowską Magdalenę ze Społem Łódź 7:3. W finale spotkała się ze swoją klubową koleżanką Karoliną Farasiewicz, która została Halową v-ce Mistrzynią Polski Juniorek zdobywając srebrny medal, wygrywając w 1/16 z Brewczyńską Izą z Agrosu Zamość 7:3, w 1/8 Lempart Anitą z Mazowsza Teresin 7:1, w 1/4 z Pyziak Kingą z Agrosu Zamość 6:0, a w półfinale z Tobolewską Anną ze Zrywu Dobrcz 7:3.

To nie koniec zdobyczy medalowych Dominiki, w mikście razem z Konradem Kłębkiem zdobyli złoty medal w kategorii juniorów, w 1/8 pokonali mikst Mazowsze Teresin I wynikiem 6:2, w 1/4 łuczników Talentu Wrocław 6:0, w półfinale parę ze Społem Łódź 5:3, a w finale natomiast przyszło im zmierzyć się z mikstem Łucznika Żywiec I, który pewnie pokonali wynikiem 5:1. Brązowy medal natomiast trafił do drugiego mikstu KS Obuwnik Prudnik ,czyli Karoliny Farasiewicz i Rafałowi Jaślarowi, który pokonał kolejno Dąbrovia Dąbrowę Tarnowską 5:3, Agros Zamość 6:2, a w półfinale uległ mikstowi z Łucznika Żywiec I wynikiem 3:5.

Drużyna juniorek w składzie: Apanowicz Julia, Farasiewicz Karolina, Koszańska Dominika i Pączek Karolina startując z pierwszego miejsca po kwalifikacjach nie dała szans rywalkom w 1/4 zespołowi Łucznika Żywiec II, pokonując ich 6:0, w 1/2 wygrały z Agrosem Zamość 5:3. W finale pokonały natomiast zespół Łucznika Żywiec I po barażu 5:4.

W kategorii młodzieżowców team Obuwnik w mniej licznych gronie wystrzelił 3 medale. Indywidualnie wśród młodzieżowców poradził sobie Helbin Kasper, który wystrzelał brązowy medal i tytuł II v-ce Mistrza Polski Młodzieżowców na hali. W 1/16 finału pokonał Damiana Heczko z Łucznika Żywiec 6:4, w 1/8 wygrał z Lerman Juliuszem ze Społem Łódź 6:2, o wejście do strefy medalowej pokonał Roberta Świątka z Mazowsza Teresin 6:4, w półfinale uległ Adamowi Jurzakowi z Unii Pielgrzymki 2:6, czyli Halowemu v-ce Mistrzowi Polski Seniorów z Zamościa. Wśród młodzieżówek bardzo dobrze spisała się Dominika Byra, która wygrała w 1/16 z Gruszczyńska Monika z BKS Bydgoszcz 6:0, w 1/8 z Grzyśka Kingą z Czarnej Strzały Bytom po barażu 6:5, w 1/4 z Gajda Julią z ROKiS Radzymin 6:0, a w półfinale uległa Ćwiklińskiej Zuzannie z Hubal Białystok 2:6, zdobywając tym samym brązowy medal. Również drużyna młodzieżowców nie wraca z pustymi rękami, w składzie: Helbin Kasper, Idzi Damian, Makowski Dominik po pokonaniu w 1/4 zespołu z PTG Sokół Radom 6:2, a w 1/2 przegrali z łucznikami Talentu Wrocław 0:6, ostatecznie przywiezie ze sobą brązowy medal.

Bardzo cieszy wysoka forma naszych zawodników na Halowych Mistrzostwach Polski. Dodatkowo dwójka naszych zawodników czyli Farasiewicz i Helbin udadzą się do tureckiej Ankary na start kontrolny na Halowe Mistrzostwa Świata. Mamy nadzieje, że wyniki w sezonie halowym przeniosą się na sezon letni, gdzie mamy nadzieje nasi zawodnicy powalczą nie tylko o medale Mistrzostw Polski, ale również o medale Mistrzostw Europy oraz nominacje olimpijskie do Rio de Janeiro.

Napisz komentarz.

1 komentarz do “Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów”

  1. Kazia napisał(a):

    Brawo Dominika i cała reszta

Skomentuj