Halowe Zawody Kadry oraz Międzynarodowe Zawody Kontrolne

DSC_0005W sobotę 6 lutego br. na hali sportowej OSiR przy ulicy Łuczniczej zostały rozegrane Halowe Zawody Kadry Narodowej na olimpijskiej odległości 70m. Prudnicka hala jako jedna z nielicznych obiektów w Polsce umożliwia przeprowadzenie zawodów na tym dystansie. Zawody kończyły tygodniowe zgrupowanie kadry narodowej, warto dodać, że polscy kadrowicze mieli lepsze warunki do strzelania niż na poprzednim zgrupowaniu, które odbyło się w Centralnym Ośrodku Sportowym w Szczyrku, gdzie mogli trenować tylko na 18m.

Już po raz drugi na zawody do Prudniku przyjechała 5-osobowa kadra narodowa łuczników z Rumunii. Miła atmosfera oraz dobra organizacja zawodów spowodowała, że rumuńscy trenerzy zadeklarowali chęć ponownego startu na zawodach w Prudniku, tym razem już na otwartych torach.

Wyniki rundy kwalifikacyjnej na dystansie 2x70m:
Mężczyźni
1. Marcu Razvan (Rumunia) – 661pkt
2. Marzec Paweł (Talent Wrocław) – 647pkt
3. Fałdziński Maciej (Stella Kielce) – 642pkt
6. Helbin Kasper (Obuwnik Prudnik) – 639pkt

Kobiety:
1. Leśniak Natalia (Łucznik Żywiec) – 651pkt
2. Myszor Wioletta (Łucznik Żywiec) – 649pkt
3. Śmiałkowska Magdalena (Społem Łódź) – 640pkt
5. Barakońska Milena (Obuwnik Prudnik) – 623pkt

Runda eliminacyjna rozgrywano systemem pucharowym. W 1/16 Kasper Helbin musiał uznać wyższość Marka Szafrana ze Społem Łódź, z którym przegrał 2:6, Marek ostatecznie wygrał resztę pojedynków i uplasował się na 1 miejscu. Milena Barakońska wygrała w 1/8 z Mistrzynią Świata w parałucznictwie Mileną Olszewską 7:1. W ¼ przegrała ze zwyciężczynią kwalifikacji Natalią Leśniak 3:7. W pojedynku o 3 miejsce niestety przegrała z młodą Magdaleną Śmiałkowską ze Społem Łódź 1:7, ostatecznie Milena zajęła czwarte miejsce.

W sobotę rozegrano również rundę kwalifikacyjną na 18m w ramach Międzynarodowych Halowych Zawodów Kontrolnych. Kwalifikacje wygrał gość z Rumunii Marcu Razvan wynikiem 576pkt. Najwyższy wynik z Obuwnika wystrzelał Konrad Kłębek, wynikiem 552pkt zajął 12 miejsce, a swojej kategorii wiekowej (junior) wystrzelał trzeci wynik. Wśród kobiet ponownie kwalifikacje wygrała Natalia Leśniak z Łucznika Żywiec wynikiem 577pkt. Najwyżej z prudniczanek uplasowała się Milena Barakońska, z wynikiem 553pkt uplasowała się na 8 pozycji. Karolina Farasiewicz była natomiast 10-ta z wynikiem 551pkt, a Dominika Koszańska 17-nasta z wynikiem 532pkt.

Runda eliminacyjna na 18m rozegrana w niedziele przyniosła wiele niespodzianek. W 1/16 Dominika Koszańska pokonała Monikę Jurzak z Unii Pielgrzymki 7:3, jednak w 1/8 trafiła na Natalie Leśniak i pojedynek zakończył się rezultatem 0:6. W 1/8 rywalizację zakończyła również Milena Barakońska, która przegrała z Anią Tobolewską ze Zrywu Dobrcz 3:7. Bardzo dobry występ zaliczyła natomiast Karolina Farasiewicz, która w 1/8 pokonała swoją koleżankę z drużyny narodowej Magdalenę Śmiałkowską rezultatem 6:2. W ¼ prudniczance przyszło zmierzyć się z Kariną Pałką-Lipiarską z Grotu Zabierzów, którą pokonała dopiero w barażu trafiając 10 do 9. W półfinale Karolina w trudnym pojedynku pokonała Wiolettę Myszor z Łucznika Żywiec 6:4. W finale lepsza od Prudniczanki okazała się jednak Natalia Leśniak, która zakończyła pojedynek strzelając w ostatniej serii trzy razy w 10, ostateczny rezultat pojedynku to 3:7.

Początek sezonu 2016 to coraz lepsze wyniki naszych zawodników przed trudnymi kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich Rio 2016. Należy dodać, że Milena Barakońska w ubiegłym roku startowała z wynikiem niższym o prawie 40 pkt. niż obecnie a na wiosnę była najlepszą z Polek i robimy wszystko aby historia z 2015 roku się powtórzyła. Bardzo dziękujemy Dyrekcji i pracownikom prudnickiego OSiR-u za stworzenie warunków do trenowania dla wszystkich grup wiekowych KS „Obuwnik”.

Protokoły zawodów:
http://archery.pl/strona-5-0-2303.html
http://archery.pl/strona-5-0-2302.html

DSC_0070 DSC_0239 DSC_0241

Napisz komentarz.

Skomentuj