Halowe Zawody Kadry Narodowej PZŁucz

zawody_pzluczW dniach 16-17 stycznia 2016 odbyły się Ogólnopolskie Halowe Zawody Kadry Narodowej PZŁucz.

W połowie stycznia prudnicka hala „Obuwnik” gościła najlepszych polskich zawodników, którzy rywalizowali na dystansach 70 i 18 metrów. W pierwszym dniu rywalizowano na dystansie 70 metrów. Prudnickie zawodniczki: Milena Barakońska i Karolina Farasiewicz zajęły kolejno 5 i 6 miejsce, z wynikami 625 i 606 punktów. Prowadziła Natalia Leśniak z Łucznika Żywiec – 657 pkt. Wśród seniorów prowadził Maciej Fałdziński – 650 punktów, a Kasper Helbin zajmował 9 pozycję z wynikiem 622 pkt.

Runda finałowa przebiegła pod dyktando Adriany Rachwał, która w 1/4 wygrała po barażu z Mileną Barakońską, a w finale pokonała 6:0 Karolinę Farasiewicz. Zwycięsko z pojedynków panów wyszedł Sławomir Napłoszek. Helbin przegrał w 1/8 finału z Adamem Ścibskim.

Drugi dzień zawodów i strzelenia na 18 metrów lepiej wyszły Kasprowi Helbinowi, który w ogólnym rozrachunku zajął 4 miejsce. Zwyciężył zawodnik rumuński Marcu Razvan. Wśród pań zwyciężyła młoda ukrainka Olena Onufryczuk, natomiast Milena Barakońska ukończyła zawody na 5, a Karolina Farasiewicz na 10 miejscu.

Napisz komentarz.

Skomentuj