Wyniki 2014

PODSUMOWANIE SEZONU 2014
Zdobycze medalowe z imprez mistrzowskich oraz wyjazdy zagraniczne zawodników z Obuwnika Prudnik.

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów – 15-16.02.2014 Zamość
– drużyna żeńska w składzie: Milena Barakońska, Karolina Farasiewicz oraz Aleksandra Wojnicka zdobywa srebrny medal,
– mikst w składzie: Milena Barakońska oraz Kasper Helbin zdobywa srebrny medal.

W skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Nimes (Francja), które odbyły się w dniach 25.02-2.03 zostali powołani zawodnicy z Obuwnika Prudnik: Karolina Farasiewicz oraz Kasper Helbin.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców – 8-9.03.2014 Milówka
– Aleksandra Wojnicka zdobywa indywidualnie brązowy medal,
– dwa prudnickie miksty na najwyższym stopniu podium, złoto dla Mileny Barakońskiej oraz Michała Kamińskiego, a srebro przypada Aleksandrze Wojnickiej i Maciejowi Siekierskiemu,
– drużyna młodzieżowców w składzie: Damian Idzi, Michał Kamiński i Maciej Siekierski zdobywa złoty medal,
– drużyna młodzieżówek w składzie: Milena Barakońska, Dominika Byra, Katarzyna Kielec oraz Aleksandra Wojnicka zdobywa brązowy medal.

W skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które miały miejsce 19-24.05.2014 w Ljubjanie (Słowenia) zostali powołany Karolina Farasiewicz oraz Kasper Helbin.
Drużyna juniorów w składzie: Kasper Helbin (Obuwnik Prudnik), Kacper Szułkowski (Unia Pielgrzymka) oraz Rafał Wójcik (Włoszczowice) wywalczyła srebrny medal.
Polski mikst czyli dwójka zawodników z Obuwnika Karolina i Kasper zajęli VIII lokatę w Europie.

Na wyjazd na Puchar Europy, który odbył się 16-21.06.2014 w Sofii (Bułgaria) powołania do reprezentacji kraju otrzymali Milena Barakońska oraz Kasper Helbin.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – 17-20.07.2014 Nowa Ruda
-Dominika Koszańska zdobywa indywidualnie brązowy medal,
-drużyna kadetek w składzie: Julia Apanowicz, Dominika Koszańska, Ewa Mieszek zdobywa brązowy medal.

Mistrzostwa Polski Juniorów – 26-27.07.2014 Kielce
-mikst w składzie: Farasiewicz, Helbin zdobywa srebrny medal,
-Karolina Farasiewicz zdobywa „mały medal” koloru brązowego na 70m,
-Kasper Helbin zdobywa „małe medale” na odległościach: złoto na 90m, złoto na 70m i srebro na 30m.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – 2-3.08.2014 Prudnik
-Milena Barakońska zdobywa indywidualnie złoty medal,
-drużyna żeńska w składzie: Milena Barakońska, Dominika Byra, Katarzyna Kielec oraz Aleksandra Wojnicka zdobywa złoty medal,
-drużyna męska w składzie: Damian Idzi, Michał Kamiński, Grzegorz Kobyliński, Maciej Siekierski, zdobywa srebrny medal,
-mikst w składzie: Barakońska, Kamiński zdobywa złoty medal.

Na Puchar Świata Seniorów, który odbył się 5-10.08.2014 we Wrocławiu powołania otrzymali Milena Barakońska oraz Kasper Helbin.

Mistrzostwa Polski Seniorów OPEN – 28-31.08.2014 Zamość
-Milena Barakońska zdobywa indywidualnie złoto na 70m,
-Karolina Farasiewicz zdobywa indywidualnie złoto na 30m oraz brąz na 50m,
-Kasper Helbin zdobywa indywidualnie srebro na 50m oraz brąz na 70m,
-mikst w składzie Barakońska, Helbin zdobywa złoto na 70m,
-mikst w składzie Barakońska, Makowski zdobywa brąz na 30m,
-mikst w składzie Farasiewicz, Helbin zdobywa srebro na 30m oraz brąz na 50m,
-drużyna męska w składzie: Kasper Helbin, Damian Idzi i Dominik Makowski zdobywa srebro na 90m, brąz na 70m i brąz na 50m,
-drużyna żeńska w składzie: Milena Barakońska, Karolina Farasiewicz i Aleksandra Wojnicka zdobywa złoto na 50m, złoto na 30m, srebro na 70m oraz srebro na 60m.

Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – 6-7.09.2014 Kraków
-drużyna kadetek w składzie: Julia Apanowicz, Dominika Koszańska i Ewa Mieszek zdobywa brązowy medal.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – 2014 Żywiec
-Kacper Baurowicz zdobywa indywidualnie złoty medal.

Mistrzostwa Polski Studentów – 4.10.2014 Kraków
-Michał Kamiński zdobywa indywidualnie srebrny medal,
-drużyna Politechniki Wrocławskiej, której częścią był Michał zdobywa złoty medal.

W klasyfikacji końcowej Drużynowych Mistrzostw Polski po rozegraniu 6 rund wśród kobiet KS Obuwnik Prudnik uplasował się na drugim miejscu zdobywając tym samym srebrny medal, a wśród mężczyzn Obuwnik znalazł się na 4 miejscu. Na te lokaty pracowali wśród kobiet: Barakońska Milena, Byra Dominika, Farasiewicz Karolina , Kielec Katarzyna, Koszańska Dominika i Wojnicka Aleksandra, a wśród mężczyzn klub reprezentowali: Helbin Kasper, Idzi Damian, Kamiński Michał, Kocik Kazimierz, Makowski Dominik i Siekierski Maciej.

W ranking łuczniczych klubów z wyników współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży (10-23lata) klub Obuwnik Prudnik zajął trzecie miejsce zdobywając 205 punktów.

Napisz komentarz.

Skomentuj