III Grand Prix Kadry i Drużynowe Mistrzostwa Polski

IIIgradprix15Po raz kolejny łuczniczki Obuwnika Prudnik zajęły drugą lokatę w zawodach ligowych ulegając jedynie zawodniczkom Łucznika Żywiec wynikiem 6:2. Trzecie miejsce zajął Marymont Warszawa a czwarte Unia Pielgrzymka.

Nasz zespół startował w składzie Milena Barakońska, Karolina Farasiewicz, Dominika Byra i Dominika Koszańska. Zespół naszych pań umacnia się na miejscu v-ce lidera i liczymy ponownie jak w 2014 roku na zdobycie srebrnego medalu w Ekstraklasie.
Zespół męski podobnie jak w pierwszej rundzie zajął czwarte miejsce, strzelając w składzie : Michał Kamiński, Kasper Helbin, Zygmunt Walecki i Dominik Makowski. Zwyciężył Marymont Warszawa przed Unią Pielgrzymka i Stellą Kielce.
Zespół Obuwnika utrzymuje pozycję z 2014 roku.

W III Grand Prix bardzo dobrze strzelała Milena Barakońska ,która zajęła drugie miejsce za Natalią Leśniak z Łucznika Żywiec. Tylko jeden pojedynek przegrała Milena w rozgrywkach „każdy z każdym”, zapewniając sobie miejsce w reprezentacji na Pucharze Świata Seniorów w Antalyi, który rozegrany będzie od 25 maja. Bardzo równo i to coraz lepiej strzela Michał Kamiński ubiegający się o Uniwersjadę w Korei.
W zawodach jeszcze startowali „wybiórczo” Karolina Farasiewicz i Kasper Helbin, którzy już w poniedziałek wieczorem wyjeżdżają na Puchar Europy Juniorów w Klagenfurcie (Austria). W tej reprezentacji po raz drugi wystąpi Konrad Kłębek w kategorii kadetów. Są to ostatnie zawody międzynarodowe przed Mistrzostwami Świata Juniorów w USA.
Szefem ekipy w Austrii i w USA jest Trener Obuwnika Prudnik Kazimierz Kocik odpowiedzialny z ramienia PZŁucz. za starty juniorów i kadetów. Liczymy na udane starty prudnickich łuczniczek i łuczników życząc im tradycyjnie połamania strzał.

Napisz komentarz.

Skomentuj